BizSimCup 2023

Soutěž manažersko-ekonomických dovedností studentů českých univerzit.

Partneři

Soutěž

Soutěž je zaměřena na uplatnění manažersko-ekonomických dovedností. Soutěžící budou realizovat obchodní a logistické aktivity prostřednictvím informačního systému SAP S/4HANA v rámci simulovaného tržního prostředí. 
Soutěž je určena pro týmy studentů ze zapojených českých univerzit. Týmy jsou tvořeny 4 až 6 členy ze stejné školy. Doporučený počet členů pro jeden tým je 5. Každý člen má v soutěži svoji úlohu.

Soutěžící týmy představují konkurující firmy v tržním prostředí. Soutěžící tak budou zapojeni do rozhodování, která jsou obdobná rozhodování odpovědných pracovníků v reálných firmách. Žádné předchozí znalosti konkrétních logistických procesů ani prostředí SAP S/4HANA však nejsou vyžadovány, vše bude soutěžícím vysvětleno před samotnou soutěží.
Pořadí týmů bude stanoveno na základě dosažených hospodářských výsledků odpovídající firmy. Hospořádské výsledky jsou vypočítány simulačním modulem ERPsim a organizátoři je nemají možnost nikterak ovlivnit.

Ceny

První tři týmy školních i finalového kola obdrží peněžitou odměnu. Ostatní zúčastněné týmy budou odměněny drobnými propagačními předměty. Finanční odměna ve školním kole se skládá z výhry a bonusu za účast ve finále. Bonus za účast ve finále se vyplatí po skončení finále. 

Termíny

Na každé ze zúčastněných univerzit proběhne lokální školní kolo. Před konáním lokálních kol proběhne seznámení soutěžících s virtuálním tržním prostředím a podmínkami soutěže v rámci přípravného workshopu.

UHK

  • 10.10.2023 – konec registrace pro UHK
  • 13.10.2023 – přípravný workshop UHK
  • 20.10.2023 – školní kolo UHK

VŠE

  • 27.10.2023 – konec registrace pro VŠE
  • termín workshopů a školních kol pro ČZU a VŠE bude ještě upřesněn

ČZU

  • 27.10.2023 – konec registrace pro ČZU
  • 8.11.2023 – přípravný workshop ČZU
  • 20.11.2023 – školní kolo ČZU

FInale v Mlada Boleslav 8.12.2023

3 nejlepších tymů z každé univerzity dostane do Grand Finále, která proběhne v Mlada Boleslav 

Fotogalerie

Znalosti

Nevíš, co je SAP? Nebo jsi nikdy neměl možnost pracovat v prostředí skutečného ERP systému, jakým je právě SAP S/4HANA? Nevadí,
nyní máš k tomu vynikající příležitost. Navíc si můžeš vyzkoušet uplatnění Tvých znalostí z ekonomických oblastí jako je logistika, účetnictví, apod. 

V soutěži má každý člen týmu přiřazenou jednu nebo více rolí dle popisu níže. Tedy: planning manager, logistic manager, stock manager, pricing manager nebo sales vice-president. Každá z rolí má jinou zodpovědnost a je možno si vybranou roli v týmu zaměňovat. Díky efektivní kooperaci a dělbě kompetencí mezi všechny zástupce jednotlivých rolí v týmu může být tým úspěšný.

Níže  můžete vidět procesní schémata, s kterými účastníci musí, ve zjednodušené formě, pracovat. Je to zvláště vidět na příkladu procesu plánování dodávek materiálu. Cílem hry je se seznámit s vybranými procesy zjednodušenou formou a pochopit jak tyto podnikové procesy zachytit a zpracovat v ERP systému, jmenovitě v SAP S/4HANA.

Partneři

Hlavním partnerem je společnost Škoda Auto, a.s. ve spolupráci se SAP ČR, spol. s.r.o.. Oba partneři se ve spolupráci s univerzitami podílí na financování nákladů na soutěž.

Mezi zapojenými univerzitami jsou tyto tři vybrané: Univerzita Hradec Králové jako hlavní organizátor, dále Česká zemědělská univerzita v Praze a Vysoká škola ekonomická v Praze.

Kariéra

Víš, kde jsou znalosti prostředí SAP obzvláště vítány? Například u partnera soutěže. No, a pokud se zúčastníš soutěže BizSimCup, budeš mít o krok blíže k jejich nabytí i využití.

SAP kariéra
SKODA Kariéra

FAQ

Otázka 1 - Jak se přihlásit na soutěž?

Přes webový registrační formulář na odkazu zde: Registrace – Biz Sim Cup (uhk.cz)

Otázka 2 - Co je potřeba pro přihlášení na soutěž?

Minimálně čtyřčlenný tým a zápal pro hru. Žádné specifické znalosti a dovednosti nejsou nutností pro přihlášení

Otázka 3 - Proč se na soutěž přihlásit?

Cenná zkušenost pro budoucí pracovní kariéru včetně možnosti vyhrát finanční odměnu.

Kontakty

V případě dotazů či problémů s registrací na soutěž se obracejte na níže uvedené kontakty.

Přihlášené týmy

Nově registrované týmy se v seznamu objeví, až po kontrole organizátory.